استراتژی های بازی پوکر

مطالعات نشان داده‌اند که تقریباً ۹۵٪ از افرادی که پوکر بازی می‌کنند، در درازمدت بازنده هستند. یادگیری استراتژی‌های درست پوکر و بهترین نکات با وجود این تعداد زیادی از بازیکنان بازنده، بسیار مهم است. نکات استراتژی پوکر می‌تواند بسته به افرادی که با آنها صحبت می‌کنید، بسیار متفاوت باشد. برخی بازیکنان به شما خواهند گفت که بسیار محتاطانه بازی کنید و فقط با تعداد کمی دست اقدام به بازی تهاجمی کنید. دیگران خواهند گفت که اغلب بلوف بزنید و حریفان خود را تحت فشار قرار دهید. با وجود این تنوع در نکات استراتژی پوکر، ممکن است یادگیری یک استراتژی پایه برنده به نظر غیرممکن باشد.

خوشبختانه این‌گونه نیست. کتاب‌های پوکر و سایت‌های آموزشی بی‌شماری وجود دارند که می‌توانند به شما یاد بدهند که چگونه در پوکر برنده شوید. با این راهنمای پوکر که شامل نکات و ترفندهای حرفه‌ای است، شما به سمت یک استراتژی برنده در پوکر پیش می‌روید.

۱۰ استراتژی پوکر: چگونه در پوکر برنده شویم؟

استراتژی پوکر شماره ۱: در انتخاب دست‌های شروع دقت کنید

اشتباه شماره یک مبتدیان که تازه یاد می‌گیرند چگونه پوکر بازی کنند، بازی کردن با تعداد زیادی دست است. در حالی که تا کردن ممکن است خسته‌کننده به نظر برسد، شما باید تنها حدود ۲۰٪ از دست‌هایی که در تگزاس هولدم به شما داده می‌شود را بازی کنید. این به این معناست که بیشتر اوقات باید پیش از فلاپ، فولد (دراپ) کنید. بازیکنان حرفه‌ای پوکر از حل‌کننده‌های نظری بازی برای ایجاد نمودارهای دست‌های شروع استفاده کرده‌اند که در استراتژی برنده شما مفید خواهند بود.

می‌توانید بسیاری از این نمودارها را به صورت رایگان آنلاین پیدا کنید و آنها جزئیات دست‌هایی که باید از موقعیت‌های مختلف ریز کنید را نشان خواهند داد. نیازی نیست که هر دستی را از هر موقعیت حفظ کنید، بلکه به دنبال الگوها در نوع دست‌هایی که می‌توانید بازی کنید، باشید.

به خاطر داشته باشید که این نمودارهای دست برای شروع بازی در نظر گرفته شده‌اند، به این معنا که هیچ بازیکن دیگری ریز نکرده و نوبت شما برای اقدام است. وقتی حریف شما ریز میکند، محدوده دست شما باید حتی باریک‌تر باشد زیرا باید به جای تماس، بازهم ریز کنید (یا ۳-بت کنید). باریک کردن محدوده دست‌های شروع یکی از بهترین نکات پوکر برای یک استراتژی برنده است.

استراتژی پوکر شماره ۲: تهاجمی باشید

تهاجم کلید موفقیت در پوکر است، به ویژه در بازی‌های بدون محدودیت. هر بازیکن حرفه‌ای پوکر به شما خواهد گفت که استراتژی تهاجمی پوکر یک استراتژی برنده است، به ویژه در بازی‌های بدون محدودیت. تهاجم دو مزیت دارد: حریفان شما بیشتر فولد می‌کنند و شما پات‌های بزرگتری بازی می‌کنید. با ایجاد فولد بیشتر، شما بیشتر اوقات پات را برنده می‌شوید. اگر بتوانید حریفان خود را با شرط‌بندی از دست‌هایشان بیرون کنید، دیگر نیازی نیست که همیشه دستی قوی بسازید.

وقتی دستی قوی می‌سازید، تهاجمی بودن به شما اجازه می‌دهد پات بزرگتر شود و پول بیشتری برنده شوید. در حالی که تهاجم برای استراتژی پایه پوکر حیاتی است، بیش از حد تهاجمی بودن می‌تواند هزینه‌بر باشد. بنابراین مطمئن شوید که زمانی تهاجمی هستید که منطقی است. همیشه با دست‌های قوی خود بلوف نزنید و با دست‌های ضعیف نیز بلوف نزنید.

این نکته همچنین در استراتژی پیش فلاپ پوکر مهم است. همانطور که در نکته شماره ۱ بحث شد، شما می‌خواهید محدوده‌ای باریک از دست‌ها را بازی کنید، اما این باید با تهاجم ترکیب شود. در بازی‌های کم‌محدودیت، بسیاری از بازیکنان ترجیح می‌دهند ریز دهند. از آنجا که این یک الگو است، احتمالاً با ۳+ بازیکن دیگر به فلاپ می‌روید و شکست دادن سه بازیکن سخت‌تر از یک بازیکن است.

با تهاجمی بودن در پری‌فلاپ می‌توانید بیشتر بازیکنان را مجبور به فولد کنید و احتمالاً به صورت هدز آپ به فلاپ بروید یا پات را پیش فلاپ برنده شوید. تهاجمی بودن یک استراتژی موثر برای برنده شدن در پوکر است، بنابراین در صورت امکان اقدامات تهاجمی انجام دهید.

استراتژی پوکر شماره ۳: تا جایی که ممکن است در موقعیت بازی کنید

بازی در موقعیت در مقابل حریفان، به این معنا که آنها قبل از شما اقدام می‌کنند، برای یک استراتژی برنده پایه‌ای پوکر بسیار مهم است. با بازی در موقعیت، شما می‌توانید اقدامات حریفان خود را قبل از اینکه تصمیم خود را بگیرید، ببینید. این می‌تواند به شما اطلاعات کلیدی در مورد قدرت دست‌هایشان بدهد و تصمیمات شما را آسان‌تر کند.

اگر در فلاپ یک جفت داشته باشید و دو حریف قبل از شما اقدام کنند، می‌توانید راحت‌تر فولد کنید اگر اولی شرط‌بندی کند و دومی افزایش دهد، زیرا دست شما در مقابل دو اقدام تهاجمی قوی نیست. در مقابل، اگر شما اولین نفر برای اقدام باشید و با یک جفت شرط‌بندی کنید و حریفان افزایش دهند، احتمالاً هنوز هم فولد می‌کنید اما پول از دست داده‌اید. هر چه بیشتر بتوانید از حریفان اطلاعات بگیرید، تصمیم‌گیری آسان‌تر خواهد بود.

بازی در موقعیت نه تنها در تصمیم‌گیری کمک می‌کند، بلکه می‌توانید اندازه پات را نیز کنترل کنید. اگر دستی حاشیه‌ای دارید که قوی نیست اما به اندازه‌ای ضعیف نیست که فولد کنید، بیشتر اوقات در موقعیت می‌توانید به صورت ارزان‌تر ادامه دهید. اگر حریف شما به شما چک داد و شما دستی ساخته‌اید که حاشیه‌ای است، می‌توانید چک بدهید و بدون افزودن پول برای رفتن به پات، به مرحله بعدی بروید.

وقتی شما اولین نفر برای چک دادن هستید، بسیاری از بازیکنان تهاجمی از این استفاده می‌کنند و شرط‌بندی می‌کنند، که شما را در موقعیتی سخت با یک دست حاشیه‌ای قرار می‌دهد. از آنجا که شما اطلاعات بیشتری می‌گیرید و کنترل بیشتری دارید، این به شما اجازه می‌دهد که با دست‌های وسیع‌تری در موقعیت‌های دیرتر بازی کنید. بنابراین یکی از بهترین نکات پوکر حرفه‌ای برای شما: هر وقت ممکن بود، در موقعیت بازی کنید.

استراتژی پوکر شماره ۴: حتی اگر همه دیگران لیمپ کنند، شما این کار را نکنید

پوکر با سهام کوچک به ویژه پوکر زنده تمایل به داشتن تعداد زیادی لیمپر دارد. لیمپ کردن زمانی است که پیش از فلاپ به جای ریز، بیگ بلایند کال کنید. اگر وارد هر کازینویی شوید و بازی‌های $۱/$۲ و $۱/۳ را تماشا کنید، تعداد زیادی لیمپ خواهید دید. این تقریباً همیشه یک بازی بازنده است. بازیکنان تیزبین چندین لیمپر را خواهند دید و با ریز بزرگ در پری‌فلاپ به آنها حمله خواهند کرد.

اگر می‌خواهید دستی بازی کنید، باید پیش از فلاپ ریز دهید. اگر فکر نمی‌کنید دست شما به اندازه کافی قوی است که ریز دهید، لیمپ کردن پاسخ نیست. وقتی با دستی ضعیف مانند ۶-۷ آفسوت لیمپ کنید و کسی ریز دهد، احتمالاً باید فولد کنید و یک بیگ بلایند را بیهوده از دست داده‌اید. به همین دلیل، یک استراتژی پوکر ابتدایی نباید هیچ لیمپ کردنی داشته باشد.

برعکس، اگر تعداد زیادی بازیکن لیمپ در میز خود ببینید، حتی بیشتر با اندازه‌های بزرگتر پیش فلاپ ریز دهید تا آن لیمپرها را مجازات کنید. اگر افزایش معمول در بازی زنده $۱/$۲ شما $۸ است اما سه نفر قبل از شما لیمپ کرده‌اند، فقط به افزایش معمولی $۸ نروید زیرا احتمالاً همه آنها کال می‌کنند؛ شکست دادن سه حریف سخت‌تر از یک حریف است.

اگر آن لیمپ‌ها را ببینید و دستی دارید که به اندازه کافی قوی است که بازی کنید، بهترین استراتژی‌های پوکر نشان می‌دهند که باید اندازه ریز خود را به چیزی مانند $۱۸-$۲۴ افزایش دهید. بیشتر اوقات همه لیمپرها فولد می‌کنند و شما یک پات کوچک را برنده می‌شوید. دیگر مواقع ممکن است یکی کال کند، اما شما در دست تهاجمی هستید و آنها نمی‌توانند خیلی قوی باشند، بنابراین می‌توانید بیشتر بلوف بزنید و برنده شوید یا پات‌های بزرگتر را زمانی که دست قوی دارید، برنده شوید.

استراتژی پوکر شماره ۵: دنبال مساوی با قیمت بد نباشید

بسیاری از بازیکنان دست‌های خود را به عنوان هیولاهای بالقوه می‌بینند اما با کال های بزرگ، پول از دست می‌دهند. در حالی که می‌توانید پول زیادی با تعویض کارت های بزرگ فلاش کسب کنید، شما تنها شانس برای دستیابی به تعویض دارید و همیشه به آن نمی‌رسید. استفاده از احتمال پات در استراتژی پوکر به شما کمک می‌کند تا کال های سودآور هنگام تعویض کارت داشته باشید و زمانی که شرط‌بندی خیلی بزرگ است، فولد کنید.

مفهوم احتمال پات، شانس شما برای دستیابی به تعویض را با اندازه شرط‌بندی نسبت به پات مقایسه می‌کند. اگر شما ۳۵٪ شانس برای دستیابی به دست خود دارید اما اندازه شرط‌بندی ۵۰٪ از پات است، شما شانس مناسبی برای کال ندارید. در همان موقعیت اگر شرط‌بندی فقط ۲۰٪ از پات بود، شما شانس مناسبی برای تماس دارید. این یک راه سریع برای استفاده از احتمال در میز پوکر و جلوگیری از گذاشتن پول زیاد برای قیمت نادرست است. این ممکن است به نظر یک کار دلهره‌آور بیاید اما اگر بتوانید ضرب و تقسیم ساده انجام دهید، می‌توانید احتمال پات را به استراتژی برنده پوکر خود اضافه کنید.

استراتژی پوکر شماره ۶: به حریفان خود توجه کنید

اگر امروز وارد هر اتاق کارت شوید، حتماً بسیاری از بازیکنان را با هدفون در گوش، در حال اسکرول در تلفن‌های خود یا حتی تماشای فیلم در یک آیپد خواهید دید. آنها احتمالاً خود را مشغول به حفظ آمار پوکر نمی‌کنند. این بازیکنان اطلاعات حیاتی که می‌تواند استراتژی پوکر آنها را بهبود بخشد، از دست می‌دهند. مشاهده حریفان و توجه به الگوهای شرط‌بندی آنها به شما کمک می‌کند تا هر بازیکن را دسته‌بندی کنید.

در اولین ساعت از جلسه خود، سعی کنید قوی‌ترین و ضعیف‌ترین بازیکنان میز را شناسایی کنید و بر این اساس بازی کنید. اگر بازیکنی وجود دارد که همیشه حریفان خود را در موقعیت‌های سخت قرار می‌دهد و همیشه به نظر می‌رسد دست خوبی دارد، سعی کنید از او اجتناب کنید مگر اینکه دست بسیار قوی داشته باشید. اگر بازیکنی را ببینید که دست‌های بد نشان می‌دهد و با جفت‌های ضعیف کال می‌کند، احتمالاً بازیکن بدی است و باید سعی کنید با او در پات‌ها درگیر شوید.

زمانی که شما به بازی توجه نمی‌کنید، همه این اطلاعات از دست می‌رود. فقط به این دلیل که پیش فلاپ دست خود را فولد کردید، به این معنا نیست که باید کاملاً از بازی خارج شوید؛ مشاهده کنید که چگونه همه بازی می‌کنند و یادداشت‌های ذهنی در مورد توانایی‌های آنها بگیرید. این یکی از بهترین نکات پوکر برای بازیکنان جدید است و مخصوص پوکر زنده نیست. اگر می‌بینید که هنگام بازی آنلاین پوکر فیلم می‌گذارید، اطلاعات ارزشمندی را از دست می‌دهید. بازی باید تا جایی که ممکن است توجه شما را به خود جلب کند تا بتوانید بر استراتژی برنده خود تمرکز کنید.

استراتژی پوکر شماره ۷: با دست‌های قوی خود شرط‌بندی ارزشی کنید

بسیاری از بازیکنان مبتدی پوکر که هنوز بهترین استراتژی‌های پوکر را یاد نگرفته‌اند، سعی می‌کنند بازی ترفندآمیز انجام دهند و با دست‌های بسیار قوی خود به صورت منفعل بازی می‌کنند. در حالی که برخی موقعیت‌ها تله گذاشتن را توجیه می‌کنند، یک نکته ارزشمند پوکر برای مبتدیان این است که وقتی دست قوی دارید، پات‌ها را بسازید.

بیشتر بازیکنان مبتدی و تفریحی شل و منفعل هستند. این به این معناست که این بازیکنان اقدامات تهاجمی مانند شرط‌بندی و ریز را انجام نمی‌دهند، اما به طور مکرر کال می‌کنند. برای بهره‌برداری از این، باید با دست‌های قوی خود شرط‌بندی کنید؛ امید نداشته باشید که حریف شما شرط‌بندی کند. در حالی که چک‌کردن و افزایش یک بازی قوی است و می‌تواند پات‌ها را بزرگتر کند، بهتر است با دست‌های قوی خود شرط‌بندی کنید تا از چک‌دادن حریفان جلوگیری کنید.

ممکن است با موقعیت‌هایی مواجه شوید که با دست ضعیف‌تری پات را بزرگ کرده‌اید و متأسفانه این بخشی از بازی است. اجازه ندهید این مسئله شما را ناامید کند! ادامه دهید و با دست‌های قوی خود شرط‌بندی کنید زیرا تماس‌های زیادی از دست‌های ضعیف‌تر دریافت خواهید کرد که به شما کمک می‌کند در پوکر برنده شوید.

استراتژی پوکر شماره ۸: در بازی‌هایی بازی کنید که می‌توانید از پس آن برآیید

وقتی پوکر بازی می‌کنید، باید تصمیمات خود را بر اساس عقلانی بگیرید، نه احساسی. اگر با پولی بازی می‌کنید که نمی‌توانید از دست بدهید، تصمیمات ضعیفی برای حفظ پول می‌گیرید. همچنین با وجود اینکه پوکر عمدتاً یک بازی مهارتی است، شانس نیز نقش دارد. در هر لحظه، تمام چیپ‌های شما می‌توانند در بازی باشند، بنابراین فقط یک شکست بد می‌تواند شما را بیرون بفرستد.

اگر فقط یک خرید برای یک بازی دارید، نباید در آن بازی شرکت کنید. داشتن یک بانک پوکر جدا از هزینه‌های زندگی به شما اجازه می‌دهد تا با نوسانات بازی کنار بیایید و چند جلسه باخت را تحمل کنید. بدون توجه به اینکه چقدر بازیکن پوکر خوبی هستید، همه در یک رکود قرار می‌گیرند و چند جلسه پیاپی باخت دارند، بنابراین داشتن پول کافی در بانک پوکر برای زنده ماندن در نوسانات ضروری است.

حرفه‌ای‌ها نکات پوکر و توصیه‌های مختلفی برای تعداد خریدهایی که برای شروع بازی نیاز دارید، دارند زیرا این تعداد می‌تواند بسته به بازی‌هایی که بازی می‌کنید، بسیار متفاوت باشد. برخی حرفه‌ای‌ها می‌گویند به ۶۰+ خرید حداکثر نیاز دارید، دیگران می‌گویند ۱۵-۲۰ کافی است. اگر آنلاین شروع می‌کنید، باید به محدوده بالاتر پایبند باشید زیرا این بازیکن ها تمایل به سخت‌تر بودن دارند و شما در مدت زمان کوتاه‌تری دست‌های بیشتری بازی می‌کنید. برای پوکر زنده می‌توانید با تعداد خریدهای کمتر شروع کنید زیرا سهام کوچکترین بازی‌ها در کازینو ($۱/$۲) بسیاری از بازیکنان تفریحی را جذب می‌کند که تمایل به خیلی خوب بودن ندارند.

اگر یک استراتژی پایه پوکر را دنبال می‌کنید، یکی از بهترین نکات پوکر حرفه‌ای ما این است که حدود ۳۰ خرید برای شروع داشته باشید. خوشبختانه سایت‌های پوکر آنلاین سهام‌هایی به پایین‌ترین مقدار $۰.۰۱/$۰.۰۲ دارند، بنابراین سهام‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید در آنها یاد بگیرید چگونه در پوکر برنده شوید.

استراتژی پوکر شماره ۹: در بازی‌های خوب بازی کنید

انتخاب بازی یک قطعه مهم از یک استراتژی برنده پوکر است. وقتی به اتاق پوکر می‌روید، احتمالاً چندین میز در حال بازی هستند. در یک کازینو می‌توانید درخواست تغییر میز دهید اگر میز شما بد است و بهینه است که این کار را انجام دهید. اگرچه ممکن است محدودیت داشته باشید اگر یک اتاق پوکر کوچک باشد، حتی اتاق‌های کوچک نیز باید بیش از یک بازی در حال اجرا داشته باشند.

اگر در یک میز بنشینید که همه منفعل بازی می‌کنند و فقط زمانی که دست بسیار قوی دارند شرط‌بندی می‌کنند، بردن پول دشوار خواهد بود. همچنین اگر در یک میز بنشینید که همه بازیکنان قوی و تهاجمی هستند، ممکن است وقتی که فقط شروع به بازی پوکر کرده‌اید در موقعیت‌های دشوار قرار بگیرید.

بنابراین این یک نکته حرفه‌ای پوکر برای شماست: اگر بعد از ۳۰-۶۰ دقیقه متوجه شدید که در یک میز بد هستید، مامور مربوطه را صدا کنید و درخواست تغییر میز دهید. احتمالاً به یک میز جدید منتقل خواهید شد و امیدواریم در یک بازی بهتر قرار بگیرید. اگر آنلاین بازی می‌کنید، انجام این کار حتی آسان‌تر است. سایت‌های پوکر آنلاین مانند هات بت، بازی‌های زیادی در حال اجرا دارند، بنابراین اگر خود را در یک بازی بد بیابید، فقط میز را ترک کنید و سعی کنید یک بازی بهتر پیدا کنید.

استراتژی پوکر شماره ۱۰: یک بازی را در یک زمان یاد بگیرید

با وجود بی‌شمار انواع پوکر، بهترین استراتژی‌های پوکر بین نوع‌های بازی متفاوت خواهند بود. برای آماده شدن به عنوان یک بازیکن برنده، بهترین کار این است که یک بازی را در یک زمان یاد بگیرید. تلاش برای یادگیری انتخاب دستهای شروع برای تگزاس هولدم بسیار آسان‌تر است. شما همچنین تلاش نمی‌کنید استراتژی پوکر برای ۷-کارت استود و پات-لیمیت اوماها را یاد بگیرید. پایبند ماندن به یک بازی به شما اجازه می‌دهد تا راحت‌تر باشید و شروع به کار روی یک استراتژی برنده کنید.

زمانی که در یک بازی برنده شدید، منحنی یادگیری برای بازی‌های جدید آسان‌تر خواهد بود. در حالی که یک بازیکن برنده تگزاس هولدم ممکن است دشواری در انتقال به بازی‌های Draw یا استاد داشته باشد، مدت زمانی که برای تبدیل شدن به یک بازیکن برنده در ۷-کارت استود نیاز است، بسیار کمتر از منحنی یادگیری اولیه هولدم خواهد بود. اگر یک بازی را در یک زمان یاد بگیرید، سریع‌تر از تلاش برای یادگیری همه چیز به یک بازیکن برنده تبدیل خواهید شد.

یادگیری چگونه در پوکر برنده شوید

حرفه‌ای‌ها بیشتر از نکات سریع پوکر ارائه داده‌اند. مقدار زیادی محتوای پوکر در اینترنت و همچنین کتاب‌های پوکر وجود دارد. با اینترنت، گزینه‌های متعددی برای نکات استراتژی رایگان پوکر به شکل فروم‌های آنلاین و محتوای یوتیوب دارید. اگر مایل به سرمایه‌گذاری در استراتژی پوکر خود هستید، برخی از کتاب‌های پوکر یا سایت‌های آموزشی آنلاین را در نظر بگیرید. گزینه‌های خوبی برای سایت‌های مبتنی بر اشتراک وجود دارند که می‌توانید جلسات آموزشی ضبط شده را تماشا کنید یا آموزش گروهی و یک به یک پوکر دریافت کنید.

کتاب‌های پوکر می‌توانند کمی پیچیده‌تر باشند زیرا اولین کتاب استراتژی “سیستم فوق‌العاده” دویل برانسون در سال ۱۹۷۹ منتشر شد. بازی در طول ۴۰+ سال گذشته بسیار تکامل یافته است، بنابراین سعی کنید کتاب‌هایی که در چند سال اخیر منتشر شده‌اند را بیابید اگر می‌خواهید استراتژی‌های به‌روزتری را کسب کنید.

یک راه عالی دیگر برای بهبود بازی صحبت کردن درباره دست‌هایی است که بازی کرده‌اید با بازیکنان برنده. بازیکنانی که در همان سهامی که شما بازی می‌کنید برنده می‌شوند پیدا کنید و یک چت گروهی راه‌اندازی کنید یا هفتگی ملاقات کنید تا درباره موقعیت‌های دشواری که خود را در آنها یافته‌اید صحبت کنید. بررسی این تصمیمات با همسالان به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های مختلف را درک کنید و ببینید بازیکنان برنده چگونه به بازی فکر می‌کنند.

هر نکته حرفه‌ای پوکری که قبول می‌کنید و هر مسیری که برای یادگیری چگونه در پوکر برنده شوید، به خاطر داشته باشید که مطالعه یک کار یک‌باره نیست. استراتژی‌های پوکر همیشه در حال تغییر هستند. با استفاده بیشتر از الگوریتم‌های کامپیوتری برای تعیین تصمیمات بهینه، استراتژی‌های پوکر سال به سال تغییر می‌کنند. تا جایی که می‌توانید به‌روز بمانید و به مطالعه نکات برنده پوکر از حرفه‌ای‌ها ادامه دهید. مطالعه را با بازی کردن مکرر ترکیب کنید تا تجربه کسب کنید، بهترین نکات پوکر ما را به خاطر داشته باشید و به زودی یک بازیکن برنده خواهید بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *