تخته نرد چیست؟

تخته نرد از زمان‌های قدیم به شکل‌های مختلف وجود داشته است.

امروزه ممکن است شما افرادی را در خیابان ببینید که در حال بازی تخته نرد هستند و شما تعجب کنید که این بازی چیست. به نظر می‌رسد که افراد زیادی از آن بسیار لذت می‌برند. یا شاید وب‌سایتی پیدا کرده‌اید که می‌توانید در آن به صورت آنلاین تخته نرد بازی کنید، اما نمی‌دانید چگونه کار می‌کند. خب، اولاً خبر خوب اینکه شما یکی از هیجان‌انگیزترین بازی‌های جهان را کشف کرده‌اید. دوماً، شما وب‌سایت ما یعنی هات بت را پیدا کرده‌اید و ما همه ابزارهای لازم برای شروع خوب در دنیای تخته نرد را به شما ارائه خواهیم داد. برای انجام بازی تخته نرد آنلاین در هات بت، از اینجا شروع کنید.

تعریف بازی تخته نرد

تخته نرد یک بازی دو نفره است که با مهره ها و تاس‌ها روی یک صفحه تخته نرد بازی می‌شود. در واقع، تخته نرد یک بازی مسابقه‌ای است که در آن باید مهره های خود را سریع‌تر از حریف خود به یک قسمت خاص از صفحه بیاورید. این بازی ترکیبی از مهارت خالص و شانس است زیرا شما برای حرکت مهره های خود به نتیجه تاس‌ها وابسته‌اید.

تخته نرد اغلب به عنوان “بی‌رحم‌ترین بازی دنیا” شناخته می‌شود زیرا بازیکنی که در موقعیت خوبی قرار دارد می‌تواند به سرعت پس از چند تاس بد، موقعیت خوب خود را از دست بدهد.

اما شانس تنها عامل نیست! بازیکنان خوب همیشه سعی می‌کنند بهترین استفاده را از هر نوبت داشته باشند و به این ترتیب به طور چشمگیری تاثیر شانس را کاهش می‌دهند.

تاریخچه کوتاه تخته نرد

بسیاری از مردم می‌پرسند تخته نرد چقدر قدمت دارد؟ خب، تخته نرد یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های جهان است. ما تخمین می‌زنیم که منشأ آن حدود ۵۰۰۰ سال پیش باشد. البته بازی در آن زمان با نسخه امروزی آن متفاوت بود. می‌توانیم بی‌شمار مثال از بازی‌های صفحه‌ای مشابه تخته نرد در تمام تاریخ‌های باستانی پیدا کنیم. بسیاری از امپراتوران رومی معروف هستند که برخی از آن‌ها با مبالغ زیادی از پول این بازی را انجام می‌دادند.

در طول قرن‌ها، تخته نرد در خاورمیانه و یونان توسعه یافت، جایی که هنوز هم بسیار محبوب است. این بازی تا قرن شانزدهم به تکامل خود ادامه می‌دهد و نام نهایی تخته نرد را به خود می‌گیرد.

اما در فرانسه بود که اولین قوانین مستقر تخته نرد (به نام “toute-table”) برای اولین بار در سال ۱۶۶۹ منتشر شد. قوانین بسیار مشابه با قوانینی است که امروز هم استفاده می‌کنیم اما هیچ اشاره‌ای به جفت آوردن نشده است.

مکعب دو برابر

اعتقاد بر این است که اولین بار افزودن مکعب دو برابر در یکی از باشگاه‌های بازی در منطقه پایین شرقی نیویورک اتفاق افتاد.

این اختراع بُعد استراتژیک دیگری به بازی اضافه می‌کند. به صورت ساده: اگر در هر لحظه از بازی احساس کردید که برتری نسبت به حریف خود دارید، می‌توانید پیشنهاد دو برابر کردن شرط را بدهید (همیشه قبل از انداختن تاس). حریف شما دو انتخاب دارد:

او می‌تواند مکعب را بپذیرد یا “قبول کند” و به بازی ادامه دهد. اگر این کار را بکند، اکنون مالک مکعب است و تنها او می‌تواند دوباره پیشنهاد دو برابر کردن را بدهد.

او می‌تواند رد کند یا “مکعب را واگذار کند” و بازی را با امتیاز یک به حریف واگذار کند.

مکعب دو برابر بازی را سریع‌تر می‌کند و به بازیکنان برتر با درک بهتر از موقعیت اجازه می‌دهد تا از دانش خود در طول مسابقه بهره ببرند. یا با به دام انداختن حریفشان برای قبول مکعب در موقعیت بد یا با تلاش برای بلوف زدن و وادار کردن آن‌ها به واگذاری بازی به سرعت پول در بیاورند.

تخته نرد امروزه چگونه بازی می‌شود؟

فرمت مسابقه‌ای تخته نرد برای مسابقات استفاده می‌شود. دو بازیکن باید به تعداد معینی از امتیازها (همیشه فرد) برسند تا مسابقه را ببرند. می‌توانید یک مسابقه تا ۳، ۵، ۷ یا حتی ۲۵ امتیاز بازی کنید. ما به مبتدیان توصیه می‌کنیم که با بازی‌های مسابقه‌ای شروع کنند.

فرمت دیگر بازی پولی است. وقتی اینگونه بازی می‌کنید، هر بازی یک ارزش دارد. شما و حریفتان تصمیم می‌گیرید که شرط هر بازی چقدر باشد و بازی می‌کنید تا یکی از شما بخواهد متوقف شود.

باشگاه‌های تخته نرد بی‌شماری در سراسر جهان وجود دارند. نزدیک‌ترین باشگاه را پیدا کنید تا دوستان جدیدی بسازید. همچنین می‌توانید تخته نرد را آنلاین برای تفریح یا پول در یکی از بسیاری از وب‌سایت‌ها و برنامه‌های موجود بازی کنید.

ما خوشحالیم که به وب سایت هات بت می‌پیوندید و برایتان تاس‌های خوب و لحظات پر از شادی آرزو می‌کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *